Установка і орієнтація сонячних колекторів для ефективного перетворення енергії Сонця в теплову енергію. Пристрої контролю орієнтації сонячних колекторів та їх необхідність.
Правильна орієнтація сонячних колекторів (напрямок і кут нахилу) збільшує їх продуктивність. Земна атмосфера поглинає і відображає значну частину сонячної енергії. Тому максимальна кількість енергії надходить опівдні, коли прямий потік променів найменше затримується атмосферою. У північній півкулі оптимальним напрямком опівдні є географічний південь, тоді сонячні промені падають на колектор перпендикулярно. Простий геометричний підрахунок показує, що колектор повинен бути нахилений до горизонту на величину географічної широти + - 10 градусів. Наприклад, для Києва 50 ° 25 'північної широти, це означає, що кут нахилу може бути від 40 до 60градусов.
Також, хоча для максимальної продуктивності колекторів їх потрібно направляти на географічний південь, допускається відхилення на 20 градусів на схід чи захід без збільшення площі поверхні колекторів.
"Слідкуючий" (повертається) за сонцем колектор збирає на 20% сонячної енергії більше, ніж орієнтований строго на південь. Однак цей виграш в продуктивності не окупає витрат на спорудження стежить устрою (система відстеження положення сонця і повороту колектора). Зазвичай вигідніше буває збільшити площу колектора на 20%. Це набагато дешевше.