Майбутнє реальне вже сьогодні!
Теплий дім, свіже повітря і мінімум турбот.
Зниження витрат на опалення мінімум в 3 рази.
Наші ноу-хау втілюють це в життя.
Ми змінимо Ваше життя на краще!

Що таке сонячний колектор. Установка і орієнтація.

Сонячні установки, призначені для перетворення сонячної енергії в яку-небудь іншу і передачі її для подальшого використання, називаються сонячні колектори. Зазвичай вони представляють собою прості плоскі панелі і використовуються в основному для опалення приміщень та нагрівання води для різних потреб. Поглинаючими елементами в них служать металеві і неметалеві трубки, панелі, лабіринти, багатошарові екрани. Носій проходить через поглинач завдяки природній конвекції або під примусовим впливом.

Установка і орієнтація сонячних колекторів для ефективного перетворення енергії Сонця в теплову енергію. Пристрої контролю орієнтації сонячних колекторів та їх необхідність.

Правильна орієнтація сонячних колекторів (напрямок і кут нахилу) збільшує їх продуктивність. Земна атмосфера поглинає і відображає значну частину сонячної енергії. Тому максимальна кількість енергії надходить опівдні, коли прямий потік променів найменше затримується атмосферою. У північній півкулі оптимальним напрямком опівдні є географічний південь, тоді сонячні промені падають на колектор перпендикулярно. Простий геометричний підрахунок показує, що колектор повинен бути нахилений до горизонту на величину географічної широти + - 10 градусів. Наприклад, для Києва 50 ° 25 'північної широти, це означає, що кут нахилу може бути від 40 до 60градусов.

Також, хоча для максимальної продуктивності колекторів їх потрібно направляти на географічний південь, допускається відхилення на 20 градусів на схід чи захід без збільшення площі поверхні колекторів.

"Слідкуючий" (повертається) за сонцем колектор збирає на 20% сонячної енергії більше, ніж орієнтований строго на південь. Однак цей виграш в продуктивності не окупає витрат на спорудження стежить устрою (система відстеження положення сонця і повороту колектора). Зазвичай вигідніше буває збільшити площу колектора на 20%. Це набагато дешевше.

ДаліОпитування