Майбутнє реальне вже сьогодні!
Теплий дім, свіже повітря і мінімум турбот.
Зниження витрат на опалення мінімум в 3 рази.
Наші ноу-хау втілюють це в життя.
Ми змінимо Ваше життя на краще!

Сонячний повітряний колектор. Принцип роботи. Дві хитрості роботи сонячних колекторів - парниковий і термосифонних ефекти

Людство з успіхом використовувало енергію сонця все своє життя і способів накопичилося безліч. Зупинимося на 2х з них.

Для чого ми «склимо» балкони і теплиці? Чому ми закриваємося від сонця навіть усередині приміщення або чому нагрівається місце на підлозі, коли на нього падає сонячне світло? Відповідь одна - сонячне світло проникаючи крізь скло приносить енергію. А утримати цю енергію і не дати їй повернутися назад допомагає те ж саме скло (прозора плівка, пластик). Працює парниковий ефект.

Чому дим від багаття піднімається вгору? А чому є тяга в димоході? Тому, що нагріте повітря легше холодного і прагне вгору, а на його місце поспішає холодне повітря.

На цих 2 принципах і працюють повітряні колектори. Сонячні повітряні колектори.

Повітряні колектори. Сонячні повітряні колектори.


Повітряні колектори, про які ми поговоримо, це не повітряні впускні колектори автомобілів. Немає. І не пристрою втягують і споживають повітря. Ні!

Повітряні сонячні колектори - це прилади, які працюють на енергії Сонця і нагрівають повітря. Сонячні повітряні колектори являють собою найчастіше прості плоскі колектори і використовуються в основному для опалення приміщень, сушіння сільськогосподарської продукції. Повітря проходить через поглинач завдяки природній конвекції або під впливом вентилятора. Оскільки повітря гірше проводить тепло, ніж рідина, він передає поглинача менше тепла, ніж рідкий теплоносій. У деяких сонячних воздухонагревателях до поглинаючої пластині приєднані вентилятори, які збільшують турбулентність повітря і покращують теплопередачу. Недолік цієї конструкції в тому, що вона витрачає енергію на роботу вентиляторів, таким чином збільшуючи витрати на експлуатацію системи. У холодному кліматі повітря спрямовується в проміжок між пластиною-поглиначем і утепленій задньою стінкою колектора: таким чином, уникають втрат тепла крізь вікна. Однак, якщо повітря нагрівається не більше, ніж на 17 оС вище температури зовнішнього повітря, теплоносій може циркулювати по обидві сторони від пластини-поглинача без великих втрат ефективності.


Основними достоїнствами повітряних колекторів є їх простота і надійність. Такі колектори мають простий пристрій. При належному догляді якісний колектор може прослужити 10-20 років, а управління ним досить нескладно. Теплообмінник не потрібен, так як повітря не замерзає.


Потенційним способом зниження вартості колекторів є їх інтеграція в стіни або дахи будівель, а також створення колекторів, які можна буде збирати з готових збірних компонентів.


Далі розглянемо приклади промислового застосування повітряних колекторів.

Приклади використання промислових повітряних колекторів.

На малюнках розглянуті базові принципи роботи більшості типів повітряних колекторів.

 
Далі



Опитування